Prevencia

Prevencia vaginálnej infekcie

Vagína zdravej ženy vo všeobecnosti obsahuje prospešné laktobacily, ktoré sa živia glykogénom z vaginálnych buniek a premieňajú ho na kyselinu mliečnu, ktorá vytvára prirodzené kyslé prostredie vo vagíne, ktoré zabraňuje vaginálnej infekcii.

Telo každého človeka je iné, takže činnosti alebo veci, ktoré vedú k vaginálnemu zápalu u niektorých ľudí, nemusia vždy spôsobovať problémy iným. Všeobecne však platí, že všetko, čo mení chemickú rovnováhu v pošve, môže viesť k vaginitíde – zápalu pošvy.

Vaginitída môže byť spôsobená aj alergickými reakciami, citlivosťou na rôzne produkty, materiály. Faktory, ktoré menia normálnu rovnováhu vo vagíne, môžu následne viesť k vaginálnej infekcii.

Tieto kroky môžu pomôcť pri súčasnej liečbe vaginálnej infekcie a tiež pomôcť zabrániť budúcim vaginálnym infekciám. Najmä u žien, ktoré trpia častými zápalmi pošvy.

Čo najskôr sa prezlečte z mokrých plaviek a mokrého tréningového oblečenia. Kvasinkám sa darí v teplom a vlhkom prostredí.
Nenoste tesné nohavice. Vyberte si bavlnenú spodnú bielizeň a pančuchy s bavlneným rozkrokom. Bavlna vás udrží chladnejšie a suchšie ako syntetika.
Kúpanie vo vani alebo sedacie kúpele sú tiež nevhodné, pokiaľ vám ich neodporučí lekár alebo lekárnik. Kúpele môžu zničiť priateľské baktérie a zmeniť normálnu rovnováhu pošvy.
Po použití toalety sa utrite spredu dozadu. Tým sa zabráni šíreniu baktérií z konečníka do vulvy.
Umyte si intímne partie jemným mydlom alebo intímnym gélom, napr. Saforelle
Často vymieňajte tampóny (každé 2-4 hodiny). Príliš dlhé ponechanie tampónu môže narušiť rovnováhu vaginálnych baktérií.
Nepoužívajte vaginálne spreje, parfumovaný toaletný papier, mydlá a dezodoračné tampóny alebo vložky s vôňou, môžu spôsobiť podráždenie pošvy.

Vznik zápalu

K zápalom môžu prispievať aj niektoré ochorenia (napríklad cukrovka spôsobená nevyváženou hladinou cukru v tele), poruchy imunitného systému alebo užívanie antikoncepcie.

Vo všeobecnosti je dôležité:

  • Celkové zdravie, pretože dobrý celkový zdravotný stav Vám môže pomôcť odolávať infekciám.
  • Chráňte sa pred pohlavne prenosnými infekciami používaním latexových kondómov počas sexu.
  • Jedzte pestré a zdravé potraviny a obmedzte množstvo sacharidov alebo cukrov v strave. Obmedzte kofeín, alkohol, kvasnicové pečivo, plesňové syry. Uprednostňujte ľahké kuracie, králičie a morčacie mäso a ryby, hnedú ryžu, celozrnné výrobky, zeleninu a nie príliš sladké ovocie. Zamerajte sa na jogurty so živými kultúrami. V období zvýšenej chorobnosti užívajte doplnky s vitamínmi a minerálmi na podporu správnej funkcie imunitného systému.
  • Dôležitú úlohu však zohráva aj zdravý životný štýl. Doprajte si dostatok pohybu, odpočinku, ale aj spánku.

 

Vaginálne čapíky Tyndaflor a vaginálny výplach Tyndaflor sú zdravotnícke pomôcky určené na podpornú liečbu príznakov spojených s vulvovaginitídou akéhokoľvek pôvodu. Pozorne si prečítajte návod na použitie a informácie o bezpečnom používaní.
Distribútor v Slovenskej republike:
Akacia Group, s.r.o. | Na Farkáně I 136/17 150 00 Praha 5 | Česká republika info@akacia.cz | IČO: 25776221 |
DIČ: CZ25776221 | zapísaná v obchodnom registri vedenom:
C 113426 zapísaná na Mestskom súde v Prahe

Výrobca:
Erbozeta S.p.A. | Strada delle seriole 41-43 47894 Chiesanuova (Republika San Marino) www.erbozeta.com